Історія розвитку

ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО ОФІСУ ЗАХИСНИХ МАСИВІВ ДНІПРОВСЬКИХ ВОДОСХОВИЩ

Важливим моментом в діяльності Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ був 2000 рік – початок переходу від управління водною інфраструктурою до управління водними ресурсами. Символічно, що це відбувалось одночасно з Європейським Союзом, який у 2000 році прийняв Рамкову Водну Директиву.
Перші десять років переходу були присвячені впровадженню басейнового принципу управління водними об’єктами – управління не в межах адміністративних, а гідрографічних кордонів. За цей час була розроблена Програма оздоровлення Дніпра, разом з ПРООН та Глобальним Екологічним Фондом були підготовлені Транскордонний Діагностичний Аналіз та Стратегічний План Дій для Дніпра.
Екологічна Стратегія України 2010 року розпочала процес підготовки і впровадження Планів Управління Річковими Басейнами (ПУРБ) на засадах інтегрованого управління водними ресурсами, що передбачає більш широке залучення різних секторів і громадськості до планування досягнень не лише господарських цілей, а також цілей розвитку суспільства, зокрема досягнення якісного екологічного стану водних ресурсів басейну. З цією метою в 2009 році було створено Басейнову раду річки Дніпро, головним завданням якої є екологічне оздоровлення басейну Дніпра, сприяння, розгляд і погодження ПУРБ.

2018 – по т.ч.
Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ

2011 — 2018 роки
Дніпровське басейнове управління водних ресурсів Державного агентства водних ресурсів України.

2000 — 2011 роки
Дніпровське басейнове управління водних ресурсів Державного комітету України по водному господарству.

1989 — 2000 роки
Дніпровське басейнове водогосподарське об’єднання Державного комітету України по водному господарству.

1989 рік
Згідно наказу Мінводгоспу УРСР від 15.12.1988 № 164 створено Дніпровське басейнове водогосподарське об’єднання з 1 січня 1989 року на базі Управління експлуатації Київського і Канівського водосховищ та ліквідованих підрозділів та управлінь.

1982 — 1989 роки
Управління  експлуатації Київського і Канівського водосховищ.

1972 — 1982 роки
Київське управління експлуатації захисних споруд на водосховищах Київської і Канівської ГЕС.

1962 – 1972 роки
Дирекція будівництва захисних споруд водосховища Київської ГЕС.